طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست
طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست
معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در راستای اجرای فرمان رهبری در خصوص وارد شدن نیرو های داوطلب و مومن در عرصه مقابله با کرونا اقدام به ساخت دستگاه ضد عفونی کننده دست نموده است.

به گزارش خبرنگار موج چهارم،علی رضا اسدی مسئول معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در این مراسم گفت: ایده و ساخت این دستگاه که کاملا توسط دانشجویان بسیجی این دانشگاه صورت پذیرفته به منظور بومی سازی و بدون نگاه کلان تجاری و در جهت ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه شکل گرفته است و دستگاه فوق جزو نیازهای اساسی کشور در بحث مبارزه با ویروس منحوس کرونا است.

وی به مزایا و ویژگی‌های این دستگاه اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین مزیت دستگاه کاملاً بومی بودن آن است که این بومی بودن قیمت دستگاه را چندین برابر کمتر از نمونه‌های خارجی کرده است.

علی رضا اسدی به قابلیت دستگاه ضدعفونی کننده دست اشاره کرد و گفت: سبک ،رومیزی و بالا بودن سرعت و کیفیت ضدعفونی کننده از دیگر مزایای این دستگاه می باشد.

مسئول معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: برای به تولید انبوه رساندن این طرح، برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که در رویکرد توسعه ای و فرا گیر نمودن قابلیت های این دستگاه در نظر است و در صورت استقبال و حمایت سازمان های نیازمند و ذیربط، معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز بنا دارد دستگاه مذکور را در انواع و مدل های مختلف به جامعه هدف ارائه دهد.

در پایان این دستگاه با حضور دکتر غلامحسین خواجه ریاست و معاونین دانشگاه شهید چمران اهواز و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رونمایی گردید.

انتهای پیام/

    اشتراک گذاری :