کمبود ۴۰ درصدی قاضی در استان خوزستان
کمبود ۴۰ درصدی قاضی در استان خوزستان
رئیس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه 600 قاضی در خوزستان فعالیت می‌کنند، گفت: این تعداد قاضی نشان می‌دهد که ما کمبود 40 درصدی برای تکمیل چارت خود داریم.

به گزارش خبرنگار موج چهارم، حجت الاسلام صادق مرادی، رئیس کل دادگستری خوزستان امروز در نشست خبری با رسانه‌ها با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌های قضائی در خوزستان ۶۰ روز زمان می‌برد، اظهار کرد: در سال گذشته برای ۹۴۰ هزار پرونده حکم صادر شد که با توجه به کمبود قاضی در خوزستان کار کمی نبوده است.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ قاضی در خوزستان فعالیت می‌کنند، گفت: این تعداد قاضی نشان می‌دهد که ما کمبود ۴۰ درصدی برای تکمیل چارت خود داریم.

رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به درخواست جا به جایی ۱۲۰ نفر از قضات خوزستان افزود: خانواده این قضات بیرون از خوزستان هستند و ما باید برنامه‌‍‌ای برای کمبودها داشته‌ باشیم.

مرادی بیان کرد: بر همین اساس یک برنامه ریزی ۵ ساله انجام دادیم تا بتوانیم ۸۰ تا ۹۰ درصد از کمبود چارت خود را با استفاده از نیروهای بومی پر کنیم؛  هم اکنون سه دوره آموزش قضائی در استان در حال برگزاری است و این افراد پس از تکمیل دوره‌ها وارد دادگاه‌ها می‌شوند.

رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به تشکیل جلسات ستاد مقاومتی در دادگستری خوزستان گفت: در هفته ۳ تا ۴ پرونده بزرگ اقتصادی در این ستاد بررسی می‌شوند و سال گذشته ۱۰۲ جلسه با ۱۷۰ مصوبه برگزار شد.

وی با اشاره به اخبار مطرح شده درباره سفر رئیس قوه قضائیه به خوزستان گفت: برنامه آیت الله رئیسی به گونه‌ای بود که هر دو هفته یک بار به یکی از استان‌ها سفر کند که به دلیل شیوع کرونا این برنامه با وقفه مواجه شد؛ هرچند اخیراً رئیس قوه قضائیه سفر استانی داشت اما درباره سفر به خوزستان تاکنون برنامه‌ای اعلام نشده است.

انتهای پیام/

    اشتراک گذاری :