تشریح اقدامات بسیج دانشجویی خوزستان در عرصه پژوهش و فناوری
تشریح اقدامات بسیج دانشجویی خوزستان در عرصه پژوهش و فناوری
حمایت از پژوهشگران، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و وبینارها، اجرای طرح راه مهندسی، ساماندهی دانشجویان در مباحث علمی و هدایت آنان به سمت مسیر رشد علمی و ... از جمله اقداماتی است که در این معاونت در عرصه پژوهش و فناوری صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار موج چهارم، احسان عباسپور، معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان خوزستان بیان کرد: چندین مرکز علمی پژوهشی زیر مجموعه این معاونت در دانشگاه‌های استان فعالیت دارند که در عرصه پژوهش و فناوری دستاورد‌هایی هم داشته اند.

عباسپور افزود: این مراکز در تمامی عرصه‌های مربوط به پژوهش و فناوری فعالیت دارند و محدودیتی برای آنان در نظر گرفته نشده است.

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان خوزستان اظهار کرد: حمایت از پژوهشگران، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و وبینارها، اجرای طرح راه مهندسی، ساماندهی دانشجویان در مباحث علمی و هدایت آنان به سمت مسیر رشد علمی، ثبت اختراعات، برقراری ارتباط بین دانشجو و پارک علم و فناوری و مراکز رشد و… از جمله اقداماتی است که در این معاونت در عرصه پژوهش و فناوری صورت می‌گیرد.

وی گفت: در عرصه نوآوری ها، در مرکز علمی پژوهشی بسیج دانشجویی بهبهان دانشجویان موفق به ساخت دستگاه رادیولوژی کودکان شدند و در مرکز علمی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز هم دانشجویان پژوهشگر موفق به طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست شدند و این موارد از جمله دستاور‌های ما در بحث اختراعات است.

عباسپور ادامه داد: در بحث‌های علمی هم دانشجویان فعال در این معاونت اقداماتی در عرصه چاپ مقالات علمی انجام دادند و حتی سرمایه گذاری‌های مشترکی با اساتید هم برای آنان انجام داده ایم و قصد داریم تیم‌هایی متشکل از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعال در این حوزه تشکیل دهیم تا با همکاری و همراهی یکدیگر دستاور‌های موثری در این عرصه داشته باشند.

وی بیان کرد: البته در این عرصه تاکنون اساتید و دانشجویانی که تیم علمی تشکیل دادند موفق به ساخت مته‌های پنج پر پنج سنسوره، ساخت نرم افزار هدایت و ناوبری نیروگاه‌ها و… شدند که همچنان به فعالیت در این بخش‌ها مشغول هستند.

 

انتهای پیام/

    اشتراک گذاری :